Задача з аграрного права № 2

  • Код товару: 14233
  • Наявність: В наявності
15 грн
Вартість робіт

Чому така ціна?

Як придбати роботу

Процес отримання

Задача

Державна податкова інспекція (ДПІ) відмовила сільськогосподарському обслуговуючому кооперативу (СОК) в реєстрації як неприбутковій організації, вказуючи наступне. 
Обслуговуючі кооперативи, відповідно до Закону України від «Про сільськогосподарську кооперацію» здійснюючи обслуговування членів кооперативу, не ставлять за мету отримання прибутку. Поряд з цим іншим особам обслуговуючі кооперативи відповідно до свого статуту надають послуги в обсягах, що не перевищують 20 відсотків загального обороту кооперативу. Крім того, статтею 21 Закону встановлено, що для здійснення господарської та іншої діяльності кооператив за рахунок власного майна формує відповідні майнові фонди. Отже, за своєю економічною суттю пайовий фонд є аналогом статутного фонду, який створюється підприємствами для проведення господарської (підприємницької) діяльності.
Враховуючи викладене вище, сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи не можуть бути включені до Реєстру неприбуткових установ і організацій та, відповідно, скористатися податковими пільгами, передбаченими пунктом 7.11 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств».
Кооператив оскаржив відмову ДПІ до суду.
Чи підлягає позов задоволенню? Чи може СОК бути неприбутковою організацією?